Minecraft uczy?!

 

Szanowni Państwo!

Zanim opowieiem o walorach edukacyjnych tej gry, chciałabym Wam krótko streścić czym ona jest.

“Minecraft” jest grą konstrukcyjną, inspirowaną InfinimineremDwarf Fortress oraz Dungeon Keeperem, stworzoną przez Markusa Perssona, założyciela Mojang AB. Gra polega na tworzeniu i niszczeniu różnego typu bloków w trójwymiarowym świecie. Gracz steruje swoją postacią, która potrafi niszczyć i stawiać bloki, formować fantastyczne struktury, kreacje, prace artystyczne na wieloosobowych serwerach i grze na jednoosobowym świecie, w różnych trybach gry.

Minecraft w wersji na komputery jest dostępny za 100 PLN. W tryb jednoosobowy i wieloosobowy możemy zagrać, po zakupieniu gry, poprzez pobranie launchera dostępnego dla systemów Windows, OS X oraz Linux. Grę Minecraft zaczęto tworzyć w okolicach 10 maja 2009 roku, a już 13 czerwca 2009 zapowiedziano pre-order oraz pełną wersję. Oficjalną datą wydania pełnej wersji jest 18 listopada 2011 roku. Do 5 kwietnia 2013 sprzedano 10 milionów kopii gry w wersji na komputery osobiste. Obecnie grę kupiło prawie 24 miliony osób.

Po krótkiej notce czas na wisienkę na torcie, a mianowicie : Minecraft uczy! 🙂

Mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się być prymitywną “kwadratową” grą, której autor nie poświęcił za dużo swojej uwagi (bo co jest takiego super w spikselizowanym świecie, w którym tworzysz i niszczysz?!) to jest tylko złudzenie. Jeśli jest dobrze wykorzystywana może wiele nauczyć. Można dzięki niej uczyć podstawowych zagadnień z dziedziny matematyki, muzyki, biologii a co najważniejsze można stawiać swoje pierwsze kroki w programowaniu! Tak, można programować w grze! Jest to możliwe dzięki programowi “Code Connection for Minecraft” (więcej o niej w kolejnym wpisie).

To jak? Chętni na przygodę z Minecraftem?

Śledźcie nas na stronie oraz na profilu facebookowym. 🙂

 

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz