Pierwszy kurs startuje za:

dni
godzin
minut
sekund

Język polski dla obcokrajowców

Centrum edukacji HOBBAJT zaprasza na zajęcia zdalne z języka polskiego dla obcokrajowców!

Zajęcia zdalne prowadzimy za pomocą platformy Zoom. Nasze kursy są dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Opiekun merytoryczny zajęć z języka polskiego - dr Klaudia Bączyk-Lesiuk

Nazywam się Klaudia Bączyk-Lesiuk i odkąd pamiętam chciałam zostać nauczycielem języka polskiego. Marzenie to udało mi się zrealizować i od kilkunastu pracuję w zawodzie. Przez ten czas uczyłam na każdym szczeblu edukacji, od przedszkola po uniwersytet. Mam tytuł doktora nauk humanistycznych z literaturoznawstwa. Jestem autorką licznych artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych z zakresu komparatystyki i glottodydaktyki. Od kilku lat prowadzę badania nad bilingwizmem (głównie w środowisku polsko-ukraińskim).

 

Przygotowanie merytoryczne oraz bogate doświadczenie spowodowały, iż obecnie moją największą pasją stała się właśnie nauka języka polskiego jako obcego. Współpracowałam z wieloma szkołami językowymi, prowadziłam kursy języka polskiego w biznesie, a także uczyłam dzieci z doświadczeniem migracyjnym w publicznych i prywatnych placówkach oświatowych w Polsce i na Ukrainie.  

 

Prywatnie jestem mamą dwujęzycznego Juliana. Uwielbiam współczesną literaturę apokryficzną i podróże, szczególnie te na Wschód.

 

Jeśli chcesz nauczyć się języka polskiego bądź pragniesz poznać tajniki pracy z uczniem cudzoziemskim, napisz! Wspólnie wybierzemy odpowiedni kurs lub szkolenie, a nauka języka polskiego stanie się prawdziwą przyjemnością!

dr Klaudia Bączyk-Lesiuk

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Centrum edukacji HOBBAJT nie zapomina o najmłodszych, którzy chcą nauczyć się języka
polskiego. Wielokrotnie wydaje nam się, że dzieci uczą się o wiele szybciej niż dorośli i łatwiej
adaptują się do nowego otoczenia. Niestety nie dotyczy to wszystkich grup wiekowych i mimo
wszystko często wiąże się z dodatkowym stresem naszych pociech. Jako mama doskonale rozumiem
jak ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka, dlatego zachęcam do zapoznania się z ofertą
naszych wyjątkowych kursów językowych.

Język polski dla dzieci od 0 do 3 lat

Dla każdego rodzica jego maleństwo jest największym skarbem. Dlatego gdy tylko w umysłach rodziców pojawi się myśl o wychowaniu go w duchu dwujęzycznym, należy przystąpić do działania.

 

Najlepszym do tego jest oczywiście okres niemowlęcy, kiedy to mózg dziecka jak gąbka wchłania dźwięki z otoczenia. Sytuacja, w której rodzice bądź jedno z rodziców nie posługuje się płynnie językiem polskim, powoduje, że koniecznym jest dodatkowy bodziec sprzyjający nauce. Jednocześnie ich przyswajanie powinno odbywać się w sposób swobodny, bez formalnych instrukcji, w naturalnym otoczeniu.

 

Jeżeli interesuje Cię taka forma zajęć – zapraszamy do kontaktu!

Liczba miejsc ograniczona!

Język polski dla dzieci od 3 do 6 lat

Kursy przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym w pełni pozwalają wykorzystać niezwykły potencjał maluchów. Odpowiednio przygotowany program pozwala skierować ich zapał właśnie na naukę języka polskiego. Dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci kursy, największy nacisk kładą na zabawę poprzez którą przemycane są treści z języka polskiego. Lekcje są interdyscyplinarne, łączące w sobie plastykę, muzykę, śpiew oraz prace techniczne. Skutecznym narzędziem nauki okazują się piosenki, rymowanki i bajki. Nie zapominamy też o ruchu!

Oferowane kursy to:

Zajęcia dla dzieci odbywają się w małych grupach. Istnieje także możliwość lekcji indywidualnych w domu maluchów!

Liczba miejsc ograniczona!

Polski dla uczniów szkoły podstawowej (od 6 do 15 lat)

Szkoła podstawowa to dla wielu dzieci bardzo trudny czas, kiedy to z maluchów stają się uczniami, a nauka często przestaje być już tak przyjemna jak wcześniej. Szczególnie dotkliwie mogą to odczuwać dzieci obcokrajowców bądź Polaków powracających z zagranicy. Dopasowanie się do szkolnej rzeczywistości, gdy nie w pełni opanowało się język polski, może wiązać się z dodatkowym stresem, przez co dzieci gorzej się uczą, nie chcą chodzić do szkoły, zamykają się w sobie. By temu zapobiec proponujemy lekcje dodatkowe, dzięki którym dzieci jeszcze szybciej opanują język polski. W tym przypadku preferowane są zajęcia indywidualne w domu uczniów, tak by w pełni dostosować omawiany materiał do ich potrzeb.

Liczba miejsc ograniczona!

Kursy maturalne z języka polskiego

Kursy maturalne to oferta przygotowana dla wszystkich, których czeka egzamin dojrzałości z języka polskiego, z naciskiem na uczniów cudzoziemskich. Jako egzaminator maturalny z języka polskiego OKE pomogę Ci się przygotować do matury zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W cyklu zajęć przewidziane są tematy systematyzujące zagadnienia z historii i teorii literatury. W trakcie kursu powtórzysz najważniejsze zagadnienia podejmowane w tekstach literackich figurujących na liście lektur obowiązkowych w szkole średniej, a także udoskonalisz umiejętności w redagowaniu wypowiedzi pisemnych. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Planowany kurs w dwóch grupach (poziomy: podstawowy i rozszerzony) trwa cały rok (84 godziny), a spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. 

 

Zapisy na kursy grupowe już się rozpoczęły, startujemy we wrześniu!

Liczba miejsc ograniczona!

Zajęcia dla dorosłych

Centrum edukacji HOBBAJT zaprasza również na zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców osoby dorosłe.

Cena: UWAGA

Zarezerwuj miejsce na kurs!

Liczba miejsc ograniczona!! Obowiązuje kolejność zgłoszeń!!

INFORMACJE O NAS

HOBBAJT, dr inż. Szymon Maćkowiak
ul. Konopnickiej 10/10, 64-200 Wolsztyn

NIP: 9231633833
REGON: 367482612

DANE KONTAKTOWE