Programowanie w “Minecraft”

 

Szanowni Państwo!

Jak wspomniałam w poprzednim wpisie, przedstawię Wam edytor dzięki któremu możliwe jest programowanie w grze Minecraft. Jest to “Code Connection for Minecraft”.

Edytor ten bazuje na dobrze znanym uczniom edytorze Scratch. Programowanie jest możliwe poprzez układanie bloczków w których ukryte są polecenia, np “powtórz x razy”, “powiedz” oraz wiele, wiele innych. Łącząc je ze sobą tworzy się program, którego efekty są widoczne od razu w grze. Można tworzyć ciekawe mini gry, budować skomplikowane budowle, a także programować Agenta który pojawia się wraz z połączeniem się z edytorem. Możemy wykonać sekwencję bloczków które pozwolą nam sterować nim oraz wydawać mu polecenia.

Po pobraniu edytora ze strony oraz instalacji można stawiać swoje pierwsze kroki w programowaniu.

Aby uruchomić edytor należy uruchomić grę Minecraft oraz stworzyć w niej nowy świat w trybie kreatywnym (należy pamiętać aby aktywować kody!). Code Connection for Minecraft wyświetli nam adres serwera który należy wpisać w oknie czatu gry. Po wpisaniu adresu należy wybrać edytor “Make Code”. Po wybraniu tej opcji zostaniemy przekierowani na stronę gdzie wybieramy opcję “Nowy projekt”.

Po utworzeniu nowego projektu można się cieszyć efektami oraz dowolnie je modyfikować dodając coraz to bardziej skomplikowane sekwencję.

Miłej zabawy!

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz