Pierwsze zajęcia już za

dni
godzin
minut
sekund

PROGRAMOWANIE

Prowadzimy pozalekcyjne zajęcia komputerowe dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej i liceum. Zajęcia składają się z kolejnych bloków tematycznych. Staramy się, aby każda lekcja była autonomiczna i nie bazowała na wiedzy z poprzednich zajęć (tak, aby jednostkowa nieobecność nie blokowała możliwości dalszego korzystania z zajęć). Poniżej zamieszczamy propozycję dla poszczególnych grup wiekowych wraz z proponowanym programem i opisem poszczególnych środowisk.

Na czym polegają zajęcia z programowania?

Z roku na rok programowanie staje się coraz ważniejszą i cenniejszą umiejętnością. Jednak wejście w świat twardej technologii nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Dlatego staramy się oswajać młodzież z technologiami komputerowymi od najmłodszych lat i rozbudzamy w nich pasję do rozumienia i pełnego korzystania z komputera. Najlepszą drogą do wiedzy jest zawsze zabawa i staramy się, aby jej również nigdy nie brakowało. Na naszych zajęciach (w zależności od wieku) młodzież tworzy aplikacje, gry, animacje i symulacje za pomocą zarówno graficznych języków bloczkowych jak również przy pomocy takich języków programowania jak Java, JavaScript, Ruby czy Python. Dodatkowo korzystamy z edukacyjnych robotów (Ozoboty) oraz z płytek elektronicznych – MicroBit. Do nauki wykorzystujemy również Minecrafta!

Jakie zajęcia prowadzimy?

Kurs programowania – trwa cały rok szkolny. Jest realizowany w 4 grupach wiekowych (8-9, 10-11, 12-15, 15+). Zajęcia są realizowane zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Zajęcia stacjonarne są realizowane w szkołach językowych: English Melody (Wolsztyn), Progress (Nowy Tomyśl). Zajęcia zdalne realizujemy z wykorzystaniem platformy Zoom.

W czasie zajęć uczestnicy poznają podstawy programowania, tworzenia muzyki i grafiki komputerowej, zarządzania komputerem. Zajęcia opierają się na podejściu STEAM (Science, Technology, Engineering Art, Math), a więc starają się rozwijać w młodzieży zainteresowanie naukami ścisłymi i łączenie tych zainteresowań ze sztuką.

Liczba miejsc ograniczona!

Programy i technologie wykorzystywane w grupie 8-9 lat

Liczba miejsc ograniczona!

Programy i technologie wykorzystywane w grupach 10-11, 12-15, 15+

Liczba miejsc ograniczona!

Kto prowadzi nasze zajęcia?

Nasze zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Zajęcia prowadzi i koordynuje dr inż. Szymon Maćkowiak – doświadczony edukator młodzieży w zakresie nauk ścisłych. Pomagają mu: inż. Piotr Marciniak, inż. Filip Izydorczyk oraz inż. Joanna Pohl.

Liczba miejsc ograniczona!

dr inż. Szymon Maćkowiak

Absolwent Politechniki Poznańskiej, doktor fizyki, przez wiele lat zaangażowany w organizację i prowadzenie zajęć z programowania dla dzieci i młodzieży. Posiada bogate doświadczenie w pracy szkolnej i akademickiej. Zawodowo związany z poznańskimi uczeniami - Collegium da Vinci i Politechniką Poznańską.

opiekun zajęć

Cena: UWAGA

Zarezerwuj miejsce!

Ze względu na ograniczenia sprzętowe liczba miejsc mocno ograniczona!!
Obowiązuje kolejność zgłoszeń!!

INFORMACJE O NAS

HOBBAJT, dr inż. Szymon Maćkowiak
ul. Konopnickiej 10/10, 64-200 Wolsztyn

NIP: 9231633833
REGON: 367482612

DANE KONTAKTOWE

OFERTA EDUKACYJNA

Zamów połączenie!

Jeżeli masz do nas pytania, zamów połączenie! Podaj numer telefonu, a niebawem nasz sekretariat skontaktuje się z Tobą! 

Twój numer nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych.